Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /home/czarnaewa/ftp/oszukany/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 354
O portalu

Portal o pracy w kraju i za granicą

O portalu

Portal dostępny pod adresem www.oszukany.pl i forum internetowe dostępne pod adresem www.forum.oszukany.pl służy do wyrażania opinii o działalności firm i instytucji oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

Portal oparty jest na zasadach prawa do wolności słowa oraz swobody wypowiedzi i ochrony praw konsumentów, które to wartości stanowią podstawę polskiego porządku prawnego i świadomego społeczeństwa obywatelskiego.

Portal służy wyłącznie obronie społecznie uzasadnionego interesu. Jego zadaniem jest ostrzegania przed nieuczciwymi i nierzetelnymi działaniami osób, firm i instytucji. Do tego celu służy system komentarzy oraz forum dyskusyjne. Użytkownicy portalu mogą wymieniać się za pomocą postów opiniami na temat osób, firm i instytucji. Przypominam że każdy obywatel ma prawo do wyrażania własnej opinii na dowolny temat  i nie może być ona rozpatrywana w kontekście prawdy lub fałszu. Za treść postów  i opinii odpowiadają ich autorzy.

 

Administracja nie weryfikuje zamieszczanych treści pod kątem ich prawdziwości i rzetelności, tym samym nie ingeruje w przebieg dyskusji. Proszę nie pisać treści łamiących prawo i naruszające dobra osobiste osób trzecich.

Jeśli trafiłeś na oszukany.pl, to zapewne szukasz pracy w kraju lub za granicą. A może  pracowałeś już za granicą i zostałeś delikatnie mówiąc  wprowadzony w błąd przez pośrednika lub pracodawcę. Chcesz teraz opisać swój przypadek by uchronić innych przed nierzetelnością firmy. Czytając wypowiedzi na tej stronie trzeba brać pod uwagę jedną bardzo ważną rzecz. Dla każdego człowieka słowa "oszust, oszukany itp" znaczą coś innego. Dla jednych opóźniony przelew z wynagrodzeniem to już jest straszne oszustwo, dla innych dopiero całkowity brak przelewu  z wynagrodzeniem.  

Potoczne znaczenie słowa  "oszustwo" - są to wszystkie różnorodne sposoby, jakie człowiek jest w stanie wymyśleć, w celu uzyskania indywidualnych korzyści od drugiego poprzez fałszywe sugestie lub ukrycie prawdy. Należą do nich wszystkie niespodzianki, triki, przebiegłe działania i fałszerstwa oraz każde nieuczciwe postępowaniem, w którym druga strona jest oszukana.

 Koniecznie proszę przeczytać artykuł Najczęstsze sposoby oszukiwania ludzi szukających pracy za granicą przez osoby prywatne. To mały przegląd sposobów jakimi częstują nas oszuści oferujący atrakcyjną pracę. Większość z tych przekrętów to stare numery w nowych wersjach. Proszę przeczytać to na spokojnie i najlepiej jeszcze przed podjęciem decyzji o wyjeździe do pracy. Pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł. Ten materiał to lektura obowiązkowa dla wszystkich przeglądających ogłoszenia z pracą w Gazecie Wyborczej. W artykule są filmiki z youtube o oszukanych polakach w UK, warto popatrzeć.

comments

Właścicielem portalu jest Ewa Urbańska - Orneta - www.urbanska.info

Top Desktop version