Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /home/czarnaewa/ftp/oszukany/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 354
Wykiwani przez rodaczkę

Portal o pracy w kraju i za granicą

Wykiwani przez rodaczkę

SZKOCJA - Seryjna oszustka

Nawet 100 Polaków mogło paść ofiarą nieuczciwej rodaczki, która – zamiast obiecanej pracy w Szkocji – zafundowała im prawdziwy dramat.
Od kilku dni do polskiego konsulatu w Edynburgu wciąż zgłaszają się ofiary oszustki. Wszyscy przyjechali do Szkocji zwabieni obietnicą atrakcyjnej pracy. Impulsem do wyjazdu było ogłoszenie zamieszczone w „Gazecie Wyborczej” o naborze do pracy w rozlewni piwa i whisky. W ofercie była mowa o wysokich zarobkach i pracy w nadgodzinach. Dla zainteresowanych podany był numer komórki. Szczegóły wyjazdu ustalane były telefonicznie z kobietą, która przedstawiała się jako Kasia lub Magda Chętni uzgadniali z nią termin przyjazdu na dworzec autobusowy w Glasgow. Na miejscu byli odbierani i zawożeni do prywatnego mieszkania. Kobieta informowała, że nie bierze pieniędzy za pośrednictwo w znalezieniu pracy, ale żądała 40 funtów za mieszkanie, wynajdywała dodatkowe opłaty za dokumenty, tłumaczenia i kursy BHP. Kiedy przybysze z Polski byli już całkowicie „oskubani”, trafiali na ulicę.
Przedstawiciele polskiego konsulatu oceniają, że Polka mogła w ten sposób oszukać około 100 rodaków. – Jesteśmy w kontakcie z kilkudziesięcioma osobami, które zdecydowały się zeznawać w tej sprawie – mówi konsul generalny Aleksander Dietkow. – Z całą pew nością poszkodowanych jest jednak znacznie więcej. Prawdopodobnie w tym tygodniu spotkam się w tej sprawie z przedstawicielami szkockiej policji, której przekazaliśmy m. in. numer telefonu komórkowego oszustki i numer rejestracyjny używanego przez nią sa mochodu.
Konsulat kupił bilety kilkunastu Polakom, którzy postanowili wrócić do kraju. Niektórzy zdecydowali się zostać, ponieważ dzięki pomocy innych rodaków udało im się znaleźć pracę. Oszukanym pomaga też Polska Misja Katolicka i Dom Sikorskiego.
ac

http://www.pracainauka.pl/szuk2.php?types=1146731751
comments

Właścicielem portalu jest Ewa Urbańska - Orneta - www.urbanska.info

Top Desktop version