Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /home/czarnaewa/ftp/oszukany/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 354
Uwaga na fałszywe wiadomości z PP

Portal o pracy w kraju i za granicą

Uwaga na fałszywe wiadomości z PP

Oszuści wymyślili nowy sposób na infekowanie naszych komputerów. Dostałam e-maila rzekomo wysłanego przez Pocztę Polską. Zawiera informację o rzekomej paczce której nie odebraliśmy. Cytuję otrzymaną wiadomość "Witaj! Twoja paczka nie została doręczona w wyznaczonym czasie w dniu 24 lipiec 2015, ponieważ nikt nie otworzył drzwi. Informacje dotycza ce przesyłki możesz otrzymać klikaja c link. Odebrać przesyłkę możesz w dowolnym najbliższym biurze, pod warunkiem podania wydrukowanej informacji o przesyłce. Wydrukuj dane dotycza ce twojej przesyłki Jezeli ta wiadomosc Cie nie dotyczy, kliknij link, by zapobiec wykorzystaniu tego adresu e-mail. Z pozdrowieniami, Poczta Polska." W moim przypadku nadawcą była "491 Poczta Polska" wysłana z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po kliknięciu w zamieszczony link zostajemy przeniesieni na stronę do złudzenia przypominającą oficjalną witrynę PP. Gdy zdecydujemy się na pobranie załącznika o rzekomym śledzeniu naszej przesyłki który jest w formacie ZIP dostaniemy po rozpakowaniu plik pdf_informacja_o_dzialki.exe. Po próbie uruchomienia nasz komputer zostanie zainfekowany szkodnikiem Gen:Variant.Milkey.10155. Dobre oprogramowanie antywirusowe nie dopuści do infekcji.

comments

Właścicielem portalu jest Ewa Urbańska - Orneta - www.urbanska.info

Top Desktop version