Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /home/czarnaewa/ftp/oszukany/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 354
Holender poniżał, bił i pluł na polskich robotników

Portal o pracy w kraju i za granicą

Holender poniżał, bił i pluł na polskich robotników

Policjanci z Holandii uwolnili czterech Polaków, którzy byli przetrzymywani i zmuszani do niewolniczej pracy przy remontach mieszkań i pracach porządkowych.

26 marca 2008 roku do KMP w Zamościu wpłynęła informacja o fakcie zmuszania do wykonywania nielegalnej pracy trojga Polaków. Informację tę przekazał mężczyzna zaniepokojony o członków swojej rodziny. Z jego relacji wynikało, że w styczniu 2008 r. jego bliscy wyjechali do pracy w Holandii, by tam wykonywać usługi remontowo- wykończeniowe. Niestety jak się okazało za granicą Polacy byli zmuszani do pracy ponad siły. Stosowano wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną. Byli bici, opluwani, zastraszani groźbami pozbawienia życia.
 
Musieli pracować blisko 20 godzin na dobę. Za wykonywaną pracę otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 20 Euro tygodniowo. Jak ustalono od 16 marca br. pokrzywdzeni Polacy byli przetrzymywani w jednym z mieszkań, które remontowali. Warunki, w których się znaleźli uwłaczały ludzkiej godności. Zezwolono im tylko na sen 4 godzinny w ciągu doby. Dowożono im jedynie jeden posiłek dziennie. Sprawcy przywłaszczyli także samochód jednego z pokrzywdzonych uniemożliwiając im próbę ewentualnej ucieczki. Po otrzymanym przez zamojskich policjantów sygnale informacja ta niezwłocznie została przesłana do KGP.
 
Nawiązano bezpośredni kontakt z Biurem Interpolu w Holandii, jak i oficerem łącznikowym Królestwa Holandii, przekazując miejscowej Policji uzyskane dane. Funkcjonariusze Policji holenderskiej udali się pod wskazany adres, gdzie jak się okazało było przetrzymywanych czworo obywateli RP. Podjęte działania przez stronę holenderską potwierdziły fakt zmuszania ich do niewolniczej pracy, bezprawnego przetrzymywania i zastraszania. Pokrzywdzeni Polacy zostali uwolnieni i 31 marca 2008 roku wrócili do kraju. Głównym sprawcą okazał się obywatel Holandii pochodzenia marokańskiego. Policja holenderska wszczęła dochodzenie w powyższej sprawie. (przedmiotowe przestępstwo nie zaistniało na terenie Polski) Całość materiałów zgromadzonych przez polską Policję zostanie przekazana stronie holenderskiej. Czynności ze strony polskiej Policji realizowane były przez funkcjonariuszy KMP Zamość, przy koordynacji Centralnego Zespołu dw. z handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP.

oryginał artykułu z onet.pl

 

comments

Właścicielem portalu jest Ewa Urbańska - Orneta - www.urbanska.info

Top Desktop version