Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Regulamin działu

Pamiętaj !!!

- pisz tylko to na co masz dowody, nie fantazjuj, jeśli masz zdjęcia to dołącz do postu
- nie oczerniaj i nie obrażaj innych, wszystko można opisać bez używania łaciny
- nie ma opcji edytowania i usuwania postów więc dobrze się zastanów przed napisaniem
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2647 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 265  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Eko Medik Poznan.Wielkie Oszutwo i Łamanie Prawa.
PostNapisane: 19 kwi 2008 13:14 

Piszę to jako były pracownik tej firmy , ku przestrodze tym co chcą sie zatrudnić w tej firmie lub zakupić ich produkt o szumnej nazwie powermed !!!

Firma Eko Medik Aldona Swoboda,Stanisław Swoboda - jedno wielkie oszustwo !!!

Na początku może,podam nowy adres tej siedziby.Może komuś się przydać ..

Eko Medik
ul. Starołęcka 129
Poznań

Zacznę może od sposobu rekrutacji nowych pracowników.To taka wzmianka,gdyby komuś z Was przyszła ochota na pracę w tej firmie.Pojawiają się w prasie dwa typy anonsów.Jedno z ogłoszeniem : TELEMARKETING,drugie: PROSTE PRACE BIUROWE.W obu przypadkach podany jest ten sam numer telefonu : 061 662-14-68 i informacja o wynagrodzeniu : Wynagrodzenie 1000 zł netto+premia.Dodatkowo umieszczone info o tym że,praca w godzinach popołudniowych.

A jak to się ma w praktyce ? Tak naprawdę osoba która przyjmuje się na to stanowisko pracy,zostaje na wstępie przeznaczona do kilkudniowego przeszkolenia.W moim przypadku jakies 8-9dni.Za okres ten w praktyce nie otrzymacie Państwo absolutnie żadnego wynagrodzenia,ponieważ umowe dostajecie Państwo po przejściu szkolenia !Oczywiście w tym czasie wykonujemy pełen zakres naszych obowiązków,czyli szukamy chętnych do zakupu urządzenia PowerMed.Pierwszy szok który można przeżyć to czas pracy..Rozpoczynam ją od godziny 13.30 a trwa do godziny 22.00 - 22.30.Dodatkowo jesteśmy zobowiązani do przyjścia w każdą sobote !!!, gdzie czas pracy rozpoczynamy o 9.00 , a kończymy najczęściej około 17.00 -18.00.W praktyce więc pracujemy po około 26 dni roboczych ,przepracowując w tym czasie około 230 godzin !!!
Po okresie szkoleń dostajemy pierwszą umowę.I tu zaczyna się dramat pracownika..Jest to umowa-zlecenie,a nie umowa o pracę !!!
Zostajem więc według tej umowy - zobowiązni do wykonania określonej ilości reklam w miesiącu.Nie ma słowa wzmianki o ramach czasowych wykonywania tego zlecenia.Czyli w praktyce,żeby otrzymać wynagrodzenie,pracujemy do upadłego żeby wyrobić zakładany przez pracodawcę limit !A teraz kwestia wynagrodzenia.
UWAGA : Według umowy przysługuje nam średnie wynagrodzenie za wykonanie reklam w wysokości niespełna 400 zł netto !!! Resztę wynagrodzenia otrzymuje pracownik na lewo do ręki,z ominięciem odprowadzenia podatków !!! Jeśli sprubójesz zadrzeć z szefostwem lub odejść z firmy to możesz być pewien/pewna że dostaniesz to co na umowie zlecenie-nic poza tym.W skrajnym przypadku,nie dostaniesz nic,ponieważ stwierdzą że,nie wywiązłeś się z warunków umowy!!!

Tyle tytułem wstępu i uczciwości tej firmy..

Następny post o sposobie działania firmy-wkrótce.. Mam nadzieję iż, prowadzone tam działania , uświadomią Was jakich nadużyć dokonuje ta firma zarówno w stosunku do pracowników jak również klientów..

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2008 19:51 

Uwaga !
Ktoś bardzo zawzięcie próbuje podszyć się pod mój nick na różnych forach - prosząc w związku z tym o zamknięcie postu dotyczącego firmy eko medik ! Ja oczywiście tematu nie zamykam !

Nie drodzy Państwo z Eko Medik , ja nie popuszczę nic w temacie , wręcz przeciwnie !!!
Doprowadzę sprawę do końca , nagłośnie w wszelkich możliwych mediach Waszą działalność i łamanie prawa w związku z tym !!! A po mediach przyjdzie czas na wszelkie możliwe instytucje Państwowe które mogą być tą sprawą zainteresowane !!!

Zgłoś post
 Tytuł: słów kilka do potencjalnego nabywcy powermed ..
PostNapisane: 24 kwi 2008 17:56 

Potencjalny nabywco Powermed'a , uświadom sobie jedną rzecz zanim wydasz 4500 pln. Taki zestaw który Ci proponują , można nabyć za kwotę niespełna 1000$ czyli około 2.150 Pln .. Jest to cena detaliczna - nie hurtowa .. Resztę dopowiedz sobie sam ...
Żeby to sprawdzić wystarczy odrobina samozaparcia podstawowa znajomość j.angielskiego i wyszukanie odpowiedniej bazy producentów Vacuum cleaner.. Bądź tego świadom przed zakupem ..
Weź pod uwagę również to iż , dealer sprzedając Ci ten zestaw zarabia 800 pln ..Reszte pozostawiam bez komentarza ..

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2008 21:10 

Witam serdecznie. Tak jak zapowiadałem wcześniej kolejny post dotyczący Powermed i firmy Eko Medik jak również jej oddziałów. Tym razem przybliżę Państwu sztuczki z dziedziny socjotechniki , które mają miejsce w nawiązaniu kontaktu z potencjalnym klientem .
Żeby dobrze zrozumieć pojęcie socjotechniki – podam jej definicję :

socjotechnika, (ang. Social engineering) w politologii, socjologii i marketingu to zespół technik służących osiągnięciu określonych celów poprzez manipulację społeczeństwem. Osoba posługująca się socjotechniką sądzi, że cel do którego dąży jest ważniejszy niż prawda czy niezależność myślenia osób poddawanych manipulacji. Socjotechnika odwołuje się do emocji człowieka i stara się uśpić ludzki rozum. Często manipulator stara się przekonać odbiorcę jego przekazu do swoich idei nawet kosztem nieetycznego odrywania ich od rzeczywistości, bo sądzi on, że cel jego działalności uświęca takie środki.
Jednym słowem : socjotechnika, to ogół metod, środków i działań praktycznych zmierzających do wywołania pożądanych przemian w postawach lub zachowaniach społecznych, np.wpływ reklamy na jednostkowe lub społeczne zachowania konsumpcyjne. Podstawowe metody socjotechniczne to np. perswazja, manipulacja.

Wyróżnia się następujące typy techniki :

Tzw. wybieranie wisienek (selektywna prezentacja dowodów, które potwierdzają czyjąś rację).
Selektywne użycie faktów.
Zaprzeczenie bez zaprzeczenia (wypowiedzi, fakty, które brzmią, wyglądają jak zaprzeczenie, w istocie nim nie będąc).
Wyrażenia/zwroty wypowiadane w sposób, który zakłada nieudowodnione prawdy.
Eufemizmy stosowane w celu ukrycia lub rozpowszechnianiu czyjegoś programu.

Tyle tytułem wstępu.

Przejdźmy zatem do sposobów manipulacji potencjalnym klientem przez firmę Eko Medik.

Informuję również iż , przedstawione materiały są wierne z informacjami które przekazuje telemarketer firmy Eko Medik.

Legenda :

xxxxx – nazwisko telemarketera

Jadwiga Kowalska – potencjalny klient do którego telemarketer się dodzwonił

KLIENT - j/w czyli Pani Jadwiga Kowalska

mój brat Jarek – to poprostu Dealer firmy Eko Medik

Państwo Irena i Andrzej Nowak , nasi wspólni znajomi – to osoby które zakupiły wcześniej urządzenie Powermed.W zamian za podanie listy polecającej z nazwiskami swoich znajomych mają otrzymać uzupełniający produkt do tych zakupionych już wcześniej.(oczywiście gratis-w praktyce muszą zapłacić za niego )

Poniżej różne warianty prowadzonej rozmowy przez telemarketera firmy Eko Medik z potencjalnym klientem , w zależności od sposobu jego reakcji.Cel postawiony przed telemarketerem jest zasadniczy : złapać ofiarę na haczyk.Resztę “prania mózgu” dokona dealer na spotkaniu ..

Przykładowy dialog telemarketera Eko Medik z klientem. Wariant bezproblemowego pozyskania klienta , czyli klient nie zadaje niewygodnych pytań , nie ma oporu przed umówieniem się na spotkanie ..

Dzień dobry. Xxxxx przy telefonie. Czy zastałam p. Jadwigę Kowalską ?
KLIENT : przy telefonie słucham ?
Xxxxx : Bardzo mi miło p. Jadwigo , dzwonię w imieniu naszych wspólnych znajomych p. Ireny i p. Andrzeja Nowak.Kojarzy Pani prawda ?
KLIENT : Tak a o co chodzi ?
Xxxxx : Już tłumaczę o co chodzi.Otóż kilka dni temu u p. Ireny i p. Andrzeja Nowak , mój brat Jarek wykonał bezpłatną reklamę urządzenia Powermed . I p. Irena i p. Andrzej byli tak zachwyceni , że polecili mi odezwać się również do Państwa jako do swoich nowoczesnych znajomych i umówić brata brata również z Państwem na taką bezpłatną reklamę. A w zamian za obejrzenie reklamy i wyrażenie swojej opini na temat urządzenia otrzymacie Państwo WSPANIAŁY PREZENT ! Pani Jadwigo trzy dniowy bezpłatny pobyt w wybranym ośrodku na terenie Polski dla dwóch osób i do wykorzystania w terminie 1 roku od dnia wystawienia ! W związku z tym proszę mi powiedzieć czy jutro godzina 16.00 czy 20.00 ? Która bardziej Państwu odpowiada ? O której będą wszyscy domownicy ? Pani i mąż ?
KLIENT : po co mąż ?
Xxxxx : Zarówno dla nas jak i przede wszystkim dla Państwa jest to bardzo istotne , aby w reklamie uczestniczyli wszyscy domownicy : Czyli Pani i małżonek i dzieci jeśli są , ponieważ to jeden warunek tej reklamy. Jak już będą Państwo po tym spotkaniu , sami Państwo uznają , że warto było poświęcić ten czas na zapoznanie się z tak nowoczesną technologią tym bardziej , że jest to sprzęt , który dopiero wdrażamy na polskim rynku i zbieramy Państwa opinie na jego temat.A Państwo za wyrażenie tej opinii otrzymają od nas WSPANIAŁY PREZENT ! Czyli będą Państwo jutro o 16.00
w domu tak ? Małżonek również ?
KLIENT : tak
Wobec tego jutro o godzinie 16.00 przyjedzie do Państwa mój brat Jarek. Proszę mi powiedzieć dokładny adres do Państwa jest ???
KLIENT : ................
xxxxx : Ja powtórzę Państwa adres , żebym nic nie pomyliła tj. ulica .................
xxxxx : Rozumiem , że jutro wieczorem nigdzie się Państwo nie wybierają ? I żadni goście się nie zapowiedzieli , TAK ?
Xxxxx : Pytam dlatego , że spotkanie trwa ok. 1,5 do 2 godzin , ale z doświadczenia mogę powiedzieć , że zazwyczaj macie Państwo sporo dodatkowych pytań co do działania i skuteczności sprzętu i dużo radości i zabawy sprawia Państwu testowanie sprzętu u siebie w domu w związku z tym spotkanie może się trochę przedłużyć , a o ile to już zależy przede wszystkim od Państwa. W związku z tym mój brat Jarek będzie jutro u Państwa o godzinie 16.00. Dziękuję za rozmowę.Życzę miłego popołudnia/wieczoru.

ciąg dalszy nastąpi ..

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2008 18:44 

Tak jak zapowiedzialem , rozwijamy liste dialogową telemarketerki Eko Medik - a klientem ..Właściwie bardziej odpowiednie wyrażenie to monolog prowadzony przez telemarketerke Eko Medik , z całą masą wciskania ciemnoty:] ..

xxxxx , po dzwoni do klienta .. początek juz znacie ..

KLIENT : Nast to nie interesuje , nie mamy czasu etc. ..
xxxxx : Państwo ..... uprzedzali mnie o tym dlatego właśnie dzwonię , żeby uzgodnić z Panią jak najdogodniejszy termin dla Państwa , żeby Państwo ze spokojem mogli w pełni zapoznać się z naszym urządzeniem.W związku z tym proszę mi powiedzieć ( propozycja terminu)

KLIENT : Czy my coś musimy kupić , my nic nie kupimy
xxxxx : A chcą Państwo coś kupować ?
KLIENT : Nie
xxxxx : no i bardzo dobrze , my jesteśmy zainteresowani przede wszystkim zebraniem Państwa opinii na temat działania sprzętu.W związku z tym ( propozycja terminu)

KLIENT : a co to jest ?
xxxxx : Jak już wspomniałam jest to urządzenie z dziedziny medycyny i zdrowia do użytku domowego , które w pełnym zakresie wykonuje około kilkunastu funkcji i nie jestem w stanie pokazać go przez telefon , ale powiem że Państwo ....... są bardzo zadowoleni ze spotkania i wręcz zobowiązali mnie żebym koniecznie do Państwa odezwała się w tej sprawie , zadzwoniła i uzgodniła z Państwem jak najdogodniejszy dla Państwa termin.Wobec tego proszę mi powiedzieć(propozycja terminu)

KLIENT : Czy to jest odkurzacz ?
xxxxx : a czy chcieliby Państwo oglądać odkurzacz ?
KLIENT : Nie
xxxxx : no i bardzo dobrze , ja też nie chciałabym przez 2 godziny ogladać odkurzacza.Tak jak mówiłam jest to sprzęt z dziedziny medycyny i zdrowia , do użytku domowego , ponieważ w pełni wykonuje kilkanaście funkcji stąd bezpłatna reklama u Państwa w domu , aby w pełni i do końca mogli się Państwo zapoznać z funkcjonalnością urządzenia. Mało tego ! Jak już mój brat Jarek u Państwa jutro będzie będą Państwo mogli sami przetestować u siebie w domu działanie urządzenia , a z doświadczenia powiem Państwu , że wszystkim którzy oglądają sprzęt testowanie go sprawia dużo radości i zabawy. W związku z tym (propozycja terminu)

Nadal potencjalna ofiaro manipulacji firmy Eko Medik , uważasz że jest to czysta gra ??? Pod przykrywką bezpłatnej reklamy , zbieraniu Państwa opinii , prezentacji "niebywałej technologii" - cudu medycyny - czai się czysta żadza wciśnięcia maksymalnie zawyżonego cenowo kitu i czerpanie garściami fortuny zrodzonej z ludzkiej naiwności ..

Powermed/Eko Medik - OSZUSTOM I NACIĄGACZOM - STOP !!!

Zgłoś post
 Tytuł: powermed-wcisną kit powołując się na zdrowie dziecka ..
PostNapisane: 09 maja 2008 12:21 

Piszę do Państwa jako były pracownik firmy Eko Medik - dystrybutora tego urządzenia .. Odszedłem po krótkim czasie , ponieważ tak samo jak oszukują i żerują na klientach , dokładnie tak samo postępują z pracownikami.. Mam nadzięję iż , źródła pochodzenia moich informacji , które zdobyłem pracując tam - uwiarygodni tylko moje ostrzeżenie .. A jest się naprawdę potencjalny nabywco czego bać ..

Chciałem Państwa przestrzec przed zakupem urządzenia Powermed reklamowanego szumnie przez dystrybutora jako : nowoczesną technologią i urządzenie z dziedziny medycyny i zdrowia do użytku domowego , które w pełnym zakresie wykonuje około kilkunastu funkcji .. W praktyce ten cud technologii nie ma absolutnie nic wspólnego z zdrowiem i medycyną !!!

W praktyce ta nowoczesna technologia i urządzenie z dziedziny medycyny i zdrowia do użytku domowego - to nic innego , jak zwykły odkurzacz , wyposażony w przystawke do filtracji powietrza , nawilżania powietrza , zbiornik na wode i zasobnik na olejki .. Firma te proste przystawki i odkurzacz , przemianowała górnolotnie właśnie na urządzenie z dziedziny medycyny i zdrowia. Inhalacja , aromaterapia , dezynfekcja , usuwanie alergenów , eliminacja zanieczyszczeń to słowa klucze - bez pokrycia , naciągnięte do promowania i sprzedaży produktu .. To już definitywne robienie z potencjalnego klienta idioty ! Nie dajcie się na to nabrać !

Jeśli to nie przekonało Cię potencjalny kliencie do rezygnacji z zakupu , czytaj dalej ..

Cena sprzedaży Powermed to już maksimum przegięcia .. No ale skoro to nowoczesna technologia i urządzenie z dziedziny medycyny i zdrowia to i cena musi być adekwatna ..

Potencjalny nabywco Powermed'a , uświadom sobie jedną rzecz zanim wydasz 4.500 pln ..
Taki zestaw który Ci proponują , można nabyć za kwotę niespełna 1000$ czyli około 2.000 pln .. Jest to cena detaliczna - nie hurtowa .. Resztę dopowiedz sobie sam ...
Żeby to sprawdzić wystarczy odrobina samozaparcia podstawowa znajomość j.angielskiego i wyszukanie odpowiedniej bazy producentów Vacuum cleaner.. Bądź tego świadom przed zakupem .. Weź pod uwagę również to iż , dealer sprzedając Ci ten zestaw zarabia 800 pln ..

Zastanawiają się Państwo jeszcze nad zakupem ? Czytamy zatem dalej ..

W firmie nagminnie stosowana jest sprzedaż produktów używanych , które były wykorzystywane w wielokrotnych prezentacjach , które były zwracane przez klientów z usterkami i naprawiane - JAKO PRODUKTY CAŁKOWICIE NOWE !!! Ale to nie koniec ..
Firma otrzymała dużą dostawę POWERMED z poważną usterką fabryczną. Po pewnym czasie używania sprzętu , dochodziło do samoczynnego palenia się głowicy - będącej częśćią Powermeda.Jednym słowem - sprzęt szlag trafiał.
Firma zamiast wycofać felerną partię sprzętu z dystrybucji , z pełną premedytacją rozprowadzała ten wadliwy sprzęt.Szczytem wszystkiego w związku z tą sytuacją , były szkolenia zorganizowane przez firmę dla swoich dealerow.Na szkoleniach , byli instruowani o tym , jak postępować by uniknąć awari sprzętu podczas prezentacji , tuż przed sprzedażą !!! Przy kolejnej dostawie , jeśli znów zdarzy się partia z usterką fabryczną - nie licz na to że , będzie inaczej to wyglądało ..

Jeśli już zakupisz sprzęt , to prędzej czy później pojawią się kłopoty .. Kupisz - nie ma odwrotu .. Cytuję tu jednego z klientów Eko Medik , który zakupił POWERMED i jego opinię na forum internetowym : (wiadomość oryginalna)

[21.04.2008] 23:47 ANTY EKO-MEDIC ([email protected])
"Maciekkk, nie życzę Ci oczywiście nic złego.
Obyś nie miał w przyszłości kłopotów z tym sprzętem.
Gdyby Cię spotkała jakaś usterka tego zestawiku to marnie to widzę.
Obsługa klienta przez firmę EKO-MEDIC jest fatalna.
Mają Cię na nic. Jesteś tylko jednym z klientów, którym udalo się wcisnąć towar. Martw się Pan sam teraz. Przecież widziały gały co brały. Przecież podpisałeś zamówienie. To jak można się teraz wycofać.

Ja byłem w tej firmie w oddziale we Wrocławiu osobiście.
Nikt z tobą nie chce rozmawiać. Niby jest kierownik, ale go właśnie nie ma albo jest zajęty.

Jakbyś chciał zostawić tak jak ja pismo w sekretariacie to nie przyjmą ci tego. Trzeba wysłać listem poleconym. Pani sekretarka mówi, że nie może mi pokwitować żadnego pisma skierowanego do firmy EKO-MEDIC."

Takich postów , od sflustrowanych , niezadowolonych , nabitych w przysłowiową "butelkę" klientów , było całe mnóstwo . Jednak firma Eko Medik dba o swój interes i stara się za wszelką cenę usunąć lub zamknąć niewygodny post na forach internetowych ..

Dodam jeszcze jedną rzecz o której dotychczas nie wspomniałem .. Chyba jedno z najbardziej perfidnych zagrań które stosuje firma by wcisnąć towar .. Te słowa kieruję do kobiet - matek .. które są najbardziej manipulowne ..

Dealer by sprzedać powermed - odwołuje się do zdrowia dziecka i członków rodziny .. Manipuluje rozmową tak by wzbudzić winę w potencjalnym kliencie , i wykorzystać ich troskę o najbliższych .. Przedstawia powermeda , naciągając jego zbawienne działanie i zastosowanie do granic absurdu .. Podkreślę jeszcze raz mocno i stanowczo ! Ten sprzęt nie ma technicznej możliwości by mógł funkcjonować tak , jak barwnie opisuję to dealer . .
Odwołuję się do Waszego zdrowego rozsądku .. Resztę pozostawiam Wam ..

Mam nadzieję iż , powyższe informacje - przedstawione z całkowitą prawdą , pozwolą Państwu uniknąć niepotrzebnych nerwów ..

Zgłoś post
 Tytuł: powermed - nie daj się nabić w odkurzacz
PostNapisane: 09 maja 2008 12:24 

Zainteresowanych tematem urządzenia Powermed i jej dystrybutorem - firmą Eko Medik , zapraszam do odwiedzenia strony : http://kariera.pl/forum/post/236/1

Znajdziesz tam fakty dotyczące oszustw i nadużyć firmy Eko Medik wobec klientów i pracowników ..

Z przkąsem dodam iż , firma Eko Medik dba o swój interes i stara się za wszelką cenę usunąć lub zamknąć niewygodny post na forach internetowych , grożąc i strasząc kancelarią prawną .. Posty tak jak się pojawiają tak i znikają .. Na całe szczęście nie wszystkie . Istnieją portale i fora internetowe , całkowicie niezależne i odporne na wszelkiego rodzaju wpływy i naciski :)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008 22:05 

No to juz jest male przegiecie .. Poczytajcie o tym jak firma Eko Medic zmusza moderatorow do zamykania watkow o swej firmie ..
Umiescilem tu prosbe o porade prawną , zastraszanego przez firme Eko Medic - moderatora forum : forumrtvagd.pl ..
Treść poniżej :

Powermed - zastraszanie?

Autor: forumrtvagd :: 12.05.2008, 15:54
Witam wszystkich forumowiczow,

na wstepie napisze, ze nie mam zielonego pojecia gdzie ulokowac ten watek, wiec jesli jest nie tam gdzie powinien z gory przepraszam.

Jesli chodzi o sprawe. Otoz prowadze sobie niewielkie narazie forum o sprzecie domowym. W ciagu ostatnich kilku dni ukazal sie na nim watek dot. firmy Powermed. Oto on: http://forumrtvagd.pl/viewtopic.php?f=22&p=1 202. W zwiazku z tym watkiem otrzymalem maila od kancelarii prawnej nast. tresci:

"witam serdecznie !
Na Państwa forum zresztą tkj na innych pojawił sie wpis łamiący przepisy
W zawiązaku z naruszeniem prawa zgłosiliśmy sprawę Policji i zgłosiliśmy do prokuratury oraz do Inspektora Ochrony Danych Osobowych
prosze o natychmiastowe zamknięcie tematu:
viewtopic.php?f=22&p=1202
pozwoli nam to na zaoszczędzenie naszego wsplnego czasu
Na Państwa życzenie nasz Stały Pełnomocnik udostępni Państwu sygnatury akt
Prosze aby kontaktowali sie Państwo bezposrednio z naszym Pełnomocnikiem:
email: ..."
itd, dane firmy, niestety oprocz telefonu :/.

Niestety, nie wiem w czym jest problem w tym watku, jak jego autor narusza prawo (znieslawienie?), a tym bardziej ja. Mail od kancelarii jest bardzo ogolny, wrecz lakoniczny - dla mnie brzmi jak prostackie zastraszanie. Dla mnie jest to tym bardziej dziwne, ze na duzych forach (gazeta.pl - http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html? ... 32&v=2&s=0, http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=553&w=79282546, http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=553&w=78554071, money.pl - http://www.money.pl/forum/temat ,45,1033 ... 0,0,.html# itp itd), jakos posty o podobnej tresci, dot. tej samej firmy wisza i nikt im nic nie robi. Nie chcialbym miec jednak jakichkolwiek problemow, nalotow policji (choc nie chce mi sie wierzyc zeby to bylo juz zgloszone) itp... dlatego prosze o jakas porade, wskazowke co poczynic.

ps. Jesli publikacja tego maila znowu lamie jakies prawo (moze tajemnice korespondencji), prosze o upomnienie i usuniecie cytatu.

Z gory dzieki za pomoc
Pozdrawiam

edyta:
przepraszam, to nie byl mail od kancelarii, ale od opisywanej w poscie na moim forum firmy."

Mam nadzieję iż , daje to jakiś pogląd o przekrętach i manipulacjach , ze strony Eko Medik ???

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lip 2008 10:08 

OŚWIADCZENIE - NIEUCZCIWA KONKURENCJA . Szanowni internauci , w związku z bardzo dobrą ofertą naszych produktów na rynku polskim pod względem asortymentowym, jak i cenowym, od pewnego czasu zauważyliśmy ostre ataki „NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI” na forach internetowych. Jesteśmy świadomi, że nasza oferta skalkulowana przez nas przede wszystkim z pełną korzyścią dla klienta (maksymalne wyposażenie za optymalną cenę) stała się powodem nieuczciwej walki, w której to nasza firma jest bezpodstawnie oczerniania i pokazywana w złym świetle. Jesteśmy w posiadaniu dowodów, iż prawdopodobnie prawie wszystkie negatywne opinie to wymysły „NIEUCZCIWEJ KONURENCJI”
Internet pozwala na wyrażanie wszystkich opinii, niestety również tych nieprawdziwych chowając się za pseudonimem .
Dbając o prestiż firmy chcemy maksymalnie podnieść jakość swoich usług i w związku z tym prosimy wszystkie sugestie, uwagi , pytania etc. kierować bezpośrednio do nas .
Oferujemy Państwu pomoc w każdej sprawie i gwarantujemy rozpatrzenie wszystkich uwag, wniosków i sugestii.
Dział Obsługi Klienta Produktu „Powermed”
tel/fax 033 / 499 69 00
tel/fax 033 / 499 42 00
tel/fax 033 / 499 42 05
tel/fax 033 / 499 42 06
tel/fax 033 / 499 42 07
tel/fax 033 / 822 05 03
[email protected]

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2009 19:11 
Administracja forum
Administracja forum

Hym, firma powermed czuja się bezpodstawnie oczerniana, wynajeła firme prawniczą do walki z komentarzami negatywnymi na temat powermedu które w dużej ilości pojawiły się na forach internetowych. Zacytuje artykuł związany z tą sprawą:

W internecie panuje wolna amerykanka – twierdzi Marek Kubiczek, właściciel firmy PowerMed, trudniącej się sprzedażą zaawansowanych technologicznie produktów AGD. – Jestem nazywany oszustem, naciągaczem, złodziejem, a organy ścigania nie robią nic, by mnie chronić – dodaje.

Problemy Marka Kubiczka zaczęły się nieco ponad rok temu. Na forach internetowych zaczęły się pojawiać informacje o nieuczciwych praktykach stosowanych przez jego firmę.

– Kiedy znajdowałem na forach takie sygnały, prosiłem autorów o kontakt. Chciałem wyjaśnić sprawę i naprawić ewentualne błędy. Nikt się ze mną nie skontaktował – opowiada.

Niezadowoleni milkli, by za parę dni pojawić się na kolejnym forum. Kubiczek zignorowałby to, gdyby nie okazało się, że tego rodzaju plotki docierały do jego potencjalnych klientów. Ci na wszelki wypadek rezygnowali z transakcji. Kubiczek zwrócił się do policji, a gdy to nie odniosło skutku, do prokuratury. Prokuratura Warszawa Ochota, którą reprezentująca Kubiczka kancelaria Euro Lex poinformowała o naruszeniu przez anonimowego autora komentarza jego dóbr osobistych, uznała, że nie ma powodu wszczynać postępowania. Z kolei wrocławska prokuratura zawiadomiona o próbie wymuszenia przyjęcia bezzasadnej reklamacji, przez umieszczanie na forum obraźliwych treści nie dopatrzyła się w tym przekroczenia prawa.

– Uzasadnienia, które dostawaliśmy były kuriozalne – twierdzi Dariusz Kotłowski z kancelarii EuroLex reprezentującej Kubiczka. – Począwszy od tego, że niemożliwe jest ustalenie sprawców, podczas, gdy informatyk pracujący dla PowerMed określił, gdzie znajduje się komputer, z którego publikowano obraźliwe komentarze, skończywszy na tym, że dobra osobiste prowadzących działalność gospodarczą nie podlegają takiej samej ochronie jak innych osób.

orginał http://srem.naszemiasto.pl/wydarzenia/903315.html

Moim zdaniem firma powermed sprytnie zrobiła aby w google nie wyskakiwały niepochlebne informacje na temat powermedu. Poprostu narobili kupe stron z poddomenami powermed- xxxxx.com.pl gdzie z xxxxx wstawiamy nazwe miasta. Musieli zasięgnąć porady o specjalistów :lol: Wpiszcie powermed do google :lol: Same ich stronki :shock:

Przypomne że EuroLex próbował straszyć administratorów różnych serwisów internetowych i zachęcał do usunięcia wpisów o powermed. Bez sensu, marzy im się cenzura rodem z PRL?

Pewien ktoś prowadzi stronke poswięconą powermed
http://www.dziadostwo.eu/

dostał maila od powermedu:

Witam. Piszę do Państwa w celu interwencji. Firma Powermed, pragnie zgłośić, iż używanie słów "oszustwo" oraz "łamanie prawa" w stosunku do Naszej Firmy jest bezpodstawne a wręcz niezgodne z prawem. Firma nie została postawiona w jakikolwiek stan oskarżenia, a nazywanie nas oszustami, w momencie gdy nie jest to poparte jakimkolwiek wyrokiem sądu jest nielegalne. W związku z powyższym żądamy usunięcia z Państwa forum, strony wszelkich wpisów (jeśli takie występują), w których użyto słów "oszust, oszustwo, łamanie prawa" etc. Czekamy na interwencję do północy. W przeciwnym razie bedziemy zmuszeni zgłosić sprawę do prokuratury jako oczernianie naszej firmy oraz zniesławienie. Nie mamy nic przeciwko krytyce, pod warunkiem, że nikt nie zniesławnia Firmy oraz nie wygłasza pochopnych i obraźliwych oskarżeń. W dniu jutrzejszym zgłaszamy do prawnika Firmy wszystkie fora oraz portale, które nie usuną zniesławiających komentarzy. Prosimy o szybką interwencję oraz kontakt. Z poważaniem biuro Powermed. Ps. prosimy o kontakt na adres [email protected]

Czytałam też wielokrotnie że na różnych stronach z opinami o produktach były usuwane posty nieprzychylne urzadzeniu Queen of Air.

I na koniec

droga firmo powermed nie pasuje wam jak się was nazywa oszustami a jak was nazwać skoro jakiś czas temu odwiedzili mnie wasi dystrybutorzy pokazali wasz odkurzacz za jedyne 5 tys. i w zamian poprosili listę50 osób znajomych gdy sporządziłam tą liste pani dała mi kartkę i zapewniła mnie że jak ją odeślę z kopertą zwrotną to dostanę katalog z darmowymi ofertami na weekend i do dnia dzisiejszego jest cisza więc kim jest ta firma

z http://www.komentuj.pl/watek.php?id_watku=26216

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2647 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 265  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]