Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /home/czarnaewa/ftp/oszukany/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 354
Piotr Będkowski

Portal o pracy w kraju i za granicą

Piotr Będkowski

Piotr Będkowski, który tymczasowo zameldował się w Toledo (Hiszpania), przy av. Andaluzja 45, znalazł pomysłowy sposób na oskubanie swoich rodaków. Daje ogłoszenia do krajowych portali internetowych o pracy w ogrodnictwie na południu Francji. Warunki fantastyczne: 8 euro za godzinę, urlopy do uzgodnienia, pomoc w znalezieniu mieszkania. Jednak zawsze ? tuż przed samym wyjazdem ? ktoś dzwoni i informuje, że właśnie trafiło się wolne mieszkanie, za jedyne 450 euro miesięcznie. Konieczna opłata z góry. Do zapłaty nikt nie zmusza. Informuje się tylko, że alternatywą jest pokój w hotelu za 100 euro na dobę. Niektórzy dali się skusić i wpłacili żądane 450 euro na osobiste konto Piotra Będkowskiego. Następnie ? czego można było się spodziewać ? wszelki kontakt z Piotrem oraz paniami Magdą i Dorotą (które pomagają Piotrowi odbierać telefony) urywał się. Ku przestrodze podajemy numer telefonu, którym posługiwał się oszust z Toledo ? 0034-697293657, oraz jego adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Teraz prawdopodobnie te dane są już nieaktualne, ale metoda naciągania ludzi zapewne została ta sama. Ogłoszenia wyglądało tak:

firma francuska zatrudni pracowników fizycznych na dłuższy okres w zakładzie ogrodniczym.praca legalna.ciągłość +ubezpieczenie.bez opłat.

comments

Właścicielem portalu jest Ewa Urbańska - Orneta - www.urbanska.info

Top Desktop version