Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /home/czarnaewa/ftp/oszukany/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 354
Rafał Wiatrowicz - przepisywanie tekstu/wprowadzanie danych

Portal o pracy w kraju i za granicą

Rafał Wiatrowicz - przepisywanie tekstu/wprowadzanie danych

Post z naszego forum. Warto przeczytać by zapoznać się z ciekawymi technikami pracy naszych pomysłowych rodaków.

Hej, będzie długo... Ostatnio też przeszukiwałam Internet w celu znalezienia jakiejś pracy chałupniczej. Jak tylko jakaś firma prosiła o wpłatę na ich konto, przestawałam czytać ofertę i zamykałam stronę. No, ale trafiłam na ogłoszenie Pana Rafała Wiatrowicza, który to zaoferował pieniądze za przepisywanie tekstu. Pomyślałam, że no w sumie co mi szkodzi (lata pracy w biurze, a i umiejętność szybkiego i bezwzrokowego pisania w końcu się przyda). Napisałam do Pana z prośbą o podanie szczegółów. W odpowiedzi dostałam maila (z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):

"Witam. dziekuje za odpowiedz na oferte pracy. Jestesmy firma ktora bardzo szybko sie rozwija. Poszukujemy pracownikow do pracy w domu. Praca polega na przespisywaniu danych dostarczonych poprzez firmowy email i trzeba to przepisac do programu w komputerze. Program otrzymujecie droga email lub do pobrania ze strony producenta programu.
Oferujemy prace na umowe:
- o prace: pełny etat czas nieokreslony
- o dzieło
- zlecenie
Wynagrodzenie do ustalenia. My prponujemy 350-450zl za tydzien pracy.Pracy jest na 4-6 godzin tygodniowo.
Wymagania
Internet"

Pierwsza myśl - No super! 350zł za 6h pracy i do tego umowa! Odpisałam, że jestem zainteresowana i że poproszę o um. zlecenie. I tu kolejny mail:

"do zakonczeniu procesu Pani przyjecia na stanowisko prosze o nastepujace rzeczy do umowy
musze zrobic zlecenie stałe przelewu na Pan/i konto bankowe wynagrodzenia za prace. wiec potrzebuje imie nazwisko adres zamledowania. pesel nr dowodu oraz Pan/i nr konta z ktorego bedzie Pan/i robic przelew bankowy na nasze konto w wysokosci 1 zl. w celu potwierdzenia autentycznosci danych Pan/Pana danych. Jezeli nie posiadaja Panstwo srodkow na konto prosze o email to przeslemy.Po zakasiegowaniu wpłaty wpłacamy 50zl zaliczki a reszte ktora ustalimy w dniu zaczecia pracy czyli do 48 h.
moje dane
Rafał Wiatrowicz
nr dowodu AUF307375
pesel 69031809677
ul. Graniczna 42
Witanowice

Po otrzymaniu w/w danych zostanie przeslane dane do przelewu.na przelew oczekujemy 24h pozniej nastepuje zerwanie ustalonych warunkow pracy"

Nad tą wiadomością już chwilę się zatrzymałam. Do stałego zlecenia przelewu nie są mu potrzebne moje dane osobowe. Lubię grzebać i sprawdzam każdą "firmę" z którą się kontaktuję, więc nie omieszkałam poszukać Pana Rafała w Google. Nic szczególnego nie znalazłam, ale z ciekawości wpisałam jego numer PESEL. I znalazłam! Jego konto na Facebooku (wpisując nr dowodu wyskakiwało ten sam profil). No ale Pan Rafał na Facebooku wygląda na jakieś 20-25 lat a nie 44 jak podał w mailu. Następnego dnia rano znalazłam coś dużo ciekawszego - świeżutki wątek na innym forum http://www.mojeciuchy.pl/artykul/58443/ ... e.html#com w którym okazało się, że ww. Pan prosi o wpłatę na konto 1zł w tytule przelewu podając: "Otwarcie konta" + dane osobowe wpłacającego. Taka wpłata do mBanku (bo podobno tam są kierowane wpłaty) powoduje otwarcie rachunku. Z tego co przeczytałam sprawa jest zgłoszona na policję.

 

comments

Właścicielem portalu jest Ewa Urbańska - Orneta - www.urbanska.info

Top Desktop version