Notice: Use of undefined constant getValue - assumed 'getValue' in /home/czarnaewa/ftp/oszukany/plugins/content/fb_tw_plus1/fb_tw_plus1.php on line 354
Wyciskanie emeryta

Portal o pracy w kraju i za granicą

Czarna lista portalu oszukany.pl

Wyciskanie emeryta

Fot. Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta

Krzyk, gniew i wstyd, niezależnie od kolejności, to chyba trzy najczęstsze reakcje po zakupie "cudownych" rzeczy oferowanych na specjalnie organizowanych prezentacjach. Najczęściej w szał wpada rodzina, kiedy dziadek przynosi do domu horrendalnie drogie poduszki, samozmywające ściereczki albo garnki z tytanu. Płacze emeryt, bo uświadamia sobie, że właśnie wydał oszczędności całego życia.

Państwo Majewscy o swoich zakupach mówić nie chcą. Całą tą sytuacją są bardzo zdenerwowani, tak mówi ich syn Marek. W małym, skromnym mieszkaniu usytuowanym w kamienicy z lat 50. jest już ciasno. Obok pamiątek, książek, sterty ubrań, zza tapczanu wystają duże, prostokątne, przeźroczyste worki. Paczki zawierają pościel zdrowotną. Część z nich znajduje się w domach u dzieci i wnuków, reszta kołder jest rozkładana jedna na drugiej na łóżku. Reszta, bo to małżeństwo kompletów pościeli kupiło już kilka. Nie pomagają tłumaczenia dzieci, że sprzedawcy to naciągacze, a obietnice wygranych to cuda na kiju. Nie działają argumenty, że te wełniane kołdry nikomu z rodziny do szczęścia nie są potrzebne. No, bo przecież pani w telefonie była taka miła, a chłopak o białym uśmiechu zapewniał o wyjątkowej szansie.

 

więcej na onet.pl

comments

Właścicielem portalu jest Ewa Urbańska - Orneta - www.urbanska.info

Top Desktop version